- Швидка зарядка:
- Швидка зарядка:
- Технологія(ї): потужністю
- Бездротова зарядка:
- NFC:
Оскільки всі вище перераховані технології аж ніяк не нові, і частина з них уже встигла закріпитися навіть у бюджетних моделях телефонів і планшетів, ми не писатимемо чергову з тисяч «статей-лонгрідів» про те, що це за технології, а лише коротко опишемо їх і можливості їх використання в повсякденному житті.
Швидка зарядка та її потужність
Швидка зарядка забезпечує більш високу потужність, відповідно і вищу швидкість заряджання смартфонів та планшетів. Зазвичай USB-порт забезпечує потужність 5Вт, а для швидкої зарядки потужність 20, 33 і навіть 90Вт — можна сказати, звичайна справа.
Раніше швидка зарядка була доступна тільки в смартфонах та планшетах середнього та преміум класу, але сьогодні навіть моделі з бюджетного цінового сегменту підтримують швидку зарядку потужністю 15–33Вт. Пристрої середнього та преміум класу (відомі як «флагмани»), сумісні з більш високошвидкісними зарядками. Деякі смартфони сумісні із зарядками потужністю до 120Вт.
Вже є досить багато стандартів/технологій швидкої зарядки, але найбільш поширені USB Power Delivery і Qualcomm Quick Charge. Нижче наведено повний список стандартів швидкої зарядки: Power Delivery і Qualcomm Quick Charge. Нижче наведено повний список стандартів швидкої зарядки:
Qualcomm:
- Quick Charge 1.0 — 10Вт;
- Quick Charge 2.0 — 18Вт;
- Quick Charge 3.0 до 36Вт;
- Quick Charge 4.0 до 100Вт;
- Quick Charge 4+ до 100Вт;
- Quick Charge 5 понад 100Вт;
USB Power Delivery: — постачання живлення через USB до 100Вт;
OPPO:
- заряджання VOOC — 25Вт,
- заряджання SuperVOOC 50Вт;
OnePlus:
- Dash Charge — 20Вт,
- Warp Charge — 30Вт, 50Вт, 65Вт;
Realme: SuperDart Flash Charge — 50Вт;
Vivo та iQOO:
- Flash Charge — 33Вт,
- Super Flash Charge до 120Вт;
Samsung:
- AFC (Adaptive Fast Charge) — 15Вт/18Вт;
- Super Fast Charge — 25Вт/45Вт;
MediaTek:
- PumpExpress 2.0+ — 15Вт,
- PumpExpress 3.0 — 30Вт,
- PumpExpress 4.0 — 25Вт;
Huawei та Honor: :
- SuperCharge — 25Вт,
- SuperCharge 2.0 — 40Вт;
Motorola::
- TurboPower 15 — 15Вт,
- TurboPower 30 — 30Вт;
Безпровідна зарядка
Технологія безпровідного заряджання існує з кінця XIX століття, відколи піонер електрики Нікола Тесла вперше продемонстрував магнітно-резонансний зв’язок — здатність передавати струм повітрям завдяки створенню магнітного поля між двома ланцюгами, передавачем і приймачем.
Як випливає із назви, бездротова зарядка означає, що вам не потрібно підключати кабель до смартфону для заряджання. Достатньо просто покласти його лицьовою стороною вгору на спеціальний бездротовий зарядний пристрій або павербанк, щоби почати заряджати акумулятор вашого смартфона, будь то iPhone X, iPhone 8, Samsung Galaxy S8 або будь-який інший пристрій, що підтримує технологію безпровідної зарядки.
На відміну від технологій швидкої зарядки та всієї їх різноманітності, єдиним загальноприйнятим світовим стандартом бездротової зарядки є стандарт Qi (Ци).
Його назва родом з азіатської філософії і означає «життєва енергія» — нематеріальний потік сили. Власне, ідея Qi полягає в тому, що всі пристрої Qi сумісні з усіма зарядними пристроями Qi. Це усуває потребу в окремих зарядних пристроях, кабелях або адаптерах під час подорожей, оскільки будь-який мобільний пристрій із підтримкою Qi можна заряджати за допомогою будь-якого бездротового зарядного пристрою Qi.
Зверніть увагу: як і раніше, бездротова зарядка здебільшого присутня тільки в смартфонах преміум класу. На сьогодні у світі існує трохи більше 200 сертифікованих Qi-сумісних моделей телефонів.
NFC
Технологія NFC є однією з основних бездротових технологій, не в останню чергу завдяки зростанню популярності таких систем онлайн-платежів, як Samsung Pay і Google Pay.
NFC (англ. Near Field Communication) розшифровується як «комунікація ближнього поля». Як випливає із назви, ця технологія забезпечує зв’язок на невеликій відстані між сумісними пристроями. Для цього потрібен принаймні один передавальний пристрій та ще один для приймання сигналу.
Тепер, коли ми знаємо, що таке NFC, – як вона працює? Так само, як Bluetooth, Wi-Fi та всі види інших бездротових технологій, NFC працює за принципом надсилання інформації за допомогою радіохвиль. Проте NFC має одну важливу перевагу: більш швидке підключення. Через використання індукційного зв’язку та відсутність потреби в підключенні вручну, встановлення з’єднання між двома пристроями триває менше однієї десятої секунди.
Samsung Pay, Google Pay та навіть Apple Pay використовують технологію NFC. Хоча Bluetooth краще працює для з’єднання пристроїв один з одним для передачі даних, підключення до бездротових навушників і колонок, і багато чого іншого, можна з впевненістю стверджувати, що для NFC завжди буде місце в сучасному світі завдяки технології мобільних платежів, що швидко розвивається.
Ви використовуєте технологію NFC щоразу, коли розраховуєтесь за покупки, прикладаючи телефон до POS-терміналу, чи коли авторизуєтесь у банкоматі/терміналі та прикладаєте картку до зчитувача. І це лише найбанальніші та найбільш очевидні місця та способи застосування NFC.
Актуальный блог, свежая инфа, почитываю.
спасибо!
Спасибо, буду пробовать.
помогло. спасибо
Дякую за інфу!
Мерси за подробную информацию.
дякую!
спасибо за инфу
дякую
Отлично! спасибо.